Lista filmów, które otrzymały największą ilość Oscarów

mar 6, 2022 | filmy, naj, naj..., najpopularniejsze, rozrywka

Do 2021 roku 26 filmów dostało minimum 7 Oscarów.


 Tytuł filmuilość Oscarówilość nominacjirok
1Ben-Hur11121959
2Titanic11141997
3The Lord of the Rings: The Return of the King11112003
4West Side Story10111961
5Gigi991958
6The Last Emperor991987
7The English Patient9121996
8Gone with the Wind8131939
9From Here to Eternity8131953
10On the Waterfront8121954
11My Fair Lady8121964
12Cabaret8101972
13Gandhi8111982
14Amadeus8111984
15Slumdog Millionaire8102008
16Going My Way7101944
17The Best Years of Our Lives781946
18The Bridge on the River Kwai781957
19Lawrence of Arabia7101962
20Patton7101970
21The Sting7101973
22Out of Africa7111985
23Dances with Wolves7121990
24Schindler's List7121993
25Shakespeare in Love7131998
26Gravity7102013