10 najlepszych filmów z udziałem Pierce’a Brosnana

aktorzy, filmy, najpopularniejsze

16 maja 1953 roku na wschodzie Irlandii, w miasteczku liczącym niewiele ponad 30 tysięcy mieszkańców, na świat przyszedł Pierce Brosnan. Dzieciństwo przyszłego aktora nie należało do najłatwiejszych, ponieważ kiedy Pierce był jeszcze niemowlakiem, jego ojciec opuścił go i jego matkę, przez co maluch był skazany na wychowywanie się z jednym rodzicem. Mogłoby się wydawać, że takie wydarzenie na samym początku życia było dla niego nieszczęściem. Los jednak udowodnił po raz kolejny, jak zdradziecki potrafi być. Gdyby nie rozpad związku rodziców Pierce’a, ten najprawdopodobniej nigdy nie związałby swojej kariery z aktorstwem. To właśnie nowy partner matki przyszłego aktora zabrał go po raz pierwszy do kina, gdzie ten zobaczył swój pierwszy film z Jamesem Bondem – Goldenfinger, czyli trzecią część oficjalnej serii. To podczas tego seansu młody Pierce zakochał się w kinie i postanowił zostać aktorem.

To jedno wyjście do kina w jakimś sensie zmieniło to, jak obecnie wygląda światowa kinematografia i pozwoliło widzom cieszyć się doskonałą grą aktorską Pierce’a Brosnana w wielu produkcjach dziś uznawanych za kultowe. W swojej ciągle trwającej karierze Pierce zagrał już w 68 filmach i bierze udział w zdjęciach do kolejnych. W związku z tym, w naszym zestawieniu 10 najlepszych filmów z udziałem tego aktora zabrakło miejsca na wszystkie tytuły, które chcielibyśmy w nim umieścić. Musieliśmy zatem wybrać taką 10, która naszym zdaniem najlepiej oddaje przebieg kariery Brosnana i jego wykład w globalną kulturę. Poniżej znajdziesz tytuły, na które zdecydowaliśmy się postawić. Zanim jednak do nich przejdziesz, rzuć okiem na stronę pzbuk.pl, gdzie aktywne są obecnie bardzo intratne promocje kasynowe.

Around the World in 80 Days (W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA)

W tym filmie aktor wciela się w rolę brytyjskiego dżentelmena Phileasa Fogga, który to założył się ze swoimi przyjaciółmi z klubu o to, że w ciągu zaledwie 80 dni będzie w stanie okrążyć Ziemię. W trakcie podróży nasz bohater i jego lokaj przeżywają wiele przygód i mierzą się z różnymi przeciwnościami losu.

The Lawnmower Man (KOSIARZ UMYSŁÓW)

W tym filmie sci-fi Pierce Brosnan wciela się w rolę mrocznego naukowca, który prowadzi moralnie wątpliwe eksperymenty z udziałem upośledzonego mężczyzny. Film ten trafił do kin na początku lat 90., przez co efekty specjalne nieco się zestarzały. Mimo to wciąż należy do klasyki kina i warto go znać.

Goldeneye

W roku 1995 spełniło się marzenie małego Pierce’a Brosnana i na ekrany kin na całym świecie trafiła 17. część przygód agenta specjalnego 007 – z nim w roli samego Jamesa Bonda. W tej części zadaniem agenta jej królewskiej mości jest odzyskanie urządzenia kontrolującego rosyjskie satelity nuklearne i powstrzymanie wojny atomowej.

Mars Attacks! (MARSJANIE ATAKUJĄ!)

W tym ponadczasowym klasyku Pierce Brosnan nie odgrywa głównej roli, a jest tylko naukowcem należącym do grupy osób próbujących zatrzymać inwazję Marsjan.

Tomorrow Never Dies (JUTRO NIE UMIERA NIGDY)

To już druga część przygód agenta Jamesa Bonda, w których to Pierce wciela się w główną rolę. Tym razem jego zadaniem jest powstrzymanie wojny pomiędzy Chinami a Wielką Brytanią.

The World Is Not Enough (ŚWIAT TO ZA MAŁO)

Wcielając się w rolę agenta po raz trzeci, Pierce Brosnan staje przed zadaniem ochrony córki zamordowanego magnata naftowego. W celu ochrony spadkobierczyni majątku agent udaje się do dalekiego Azerbejdżanu.

Die Another Day (ŚMIERĆ NADEJDZIE JUTRO)

To już ostatnia, 4. część przygód Jamesa Bonda z udziałem Pierce’a Brosnana. W tej części nasz aktor staje u boku pięknej Halle Berry i z jej pomocą znajduje szpiega w szeregach samego MI6.

MAMMA MIA!

Po zakończeniu prac nad filmami z serii o Bondzie i innymi produkcjami o tematyce akcji Pierce zaczął przyjmować role w spokojniejszych produkcjach, takich jak komedie romantyczne czy nawet musicale. Idealnym przykładem takiego filmu jest ogólnoświatowy hit, jakim został musical Mamma Mia, oparty na twórczości szwedzkiej grupy muzycznej ABBA.

MAMMA MIA! HERE WE GO AGAIN

Ogólnoświatowy sukces filmu Mamma Mia sprawił, że po 10 latach od premiery powstała jego druga część. I tym razem w obsadzie nie zabrakło Pierce’a Brosnana, który to wciela się w rolę Sama.

Podsumowanie

Jesteśmy ciekawi, czy podzielasz nasze zdanie i te same filmy z bogatej filmografii Pierce’a Brosnana lubisz najbardziej. Jeśli jednak nie znasz któregoś z opisanych tu tytułów, to gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości. W naszej opinii każdy z nich z jednego czy innego powodu jest wart zobaczenia. Zachęcamy Cię też do podzielenia się swoim zdaniem i napisania komentarza, w którym zdradzisz nam, jakie Twoim zdaniem filmy z udziałem tego aktora powinny zaleźć się w tym zestawieniu.

materiał zewnętrzny

Często odwiedzane: